بیت المجتبی
نیت می کنم تعداد

صلوات به نیتتعداد کل صلوات های نذر شده: 56165 عدد می باشد
بیت المجتبی

شما در صفحه خبر چرا شما همیشه خسته هستید؟ هستیدچرا شما همیشه خسته هستید؟

بیت المجتبی


چرا شما همیشه خسته هستید؟
 
چرا شما همیشه خسته هستید؟ شاید پیش آمده باشد که برای مدتی همیشه خسته هستید و احساس خستگی می کنید اما این سوال برایتان پیش می اید که چرا شما خسته هستید. مکانیزم هایی وجود دارد که موجب خستگی شما می شود اما با دانستن این مکانیزم ها می توانید به یافته هایی در خصوص رفع خستگی خو اقدام نمایید.

خواب خوب
نوعی از خستگی و کسلی وجود دارد که موجب میشود شما احساس خواب آلودگی در زمانی که می خواهید به رخت خواب روید داشته باشید. ملاتونین ، عاملی است که موجب می شود شما احساس خواب آلودگی نمایید حتی زمانی که شما به میزان کافی خوابیده اید و خواب خوبی را داشته اید. در واقع هر چه شما بیشتر این ماده شیمیایی را در سیستم بدنی خود داشته باشید احساس خوابالودگی بیشتری می نمایید. بدن شما ملاتونین را براساس عادت و برنامه ای که شما می دهید تولید می نماید. ملاتونین در برخی ساعات روز افزایش می یابد برای مثال ساعات 1 الی 2 ظهر که این موجب می شود شما احساس خواب آلودگی بیشتری نمایید. اما در بدن تمامی افراد این ملانین به میزان یکسانی تولید نمی شود و نیز در ساعات متفاوتی افزایش می یابد. بدن شما خواهد فهمید که در چه زمانی روز است و چه زمانی شب است و نور اطراف را درک می نماید. در اینجا نکاتی را بیان می نماییم که چگونه در شب به خوبی بخوابید تا در طول روز احساس خواب الودگی ننماید.
 
 ساعت خواب
اگر شما در یک ساعت مشخصی بلند شوید و نیز در ساعت مشخصی به خواب روید پس در واقع بدن شما این ساعت و تنظیم آن را یاد خواهند گرفت. برای بدن خود ساعتی را تنظیم کنید و این کار به شما کمک می نماید تا احساس خواب الودگی کمتری داشته باشید.
 
 

محیط کاری مناسب
محیط کاری خود را مناسب و با نور مناسب قرار دهید. مخصوصا در فصل های زمستان که روز کوتاه است وجود نور کافی می تواند موجب گردد که ملاتونین شما دیرتر تولید گردد.
 
 

عدم استفاده از گوشی هوشمند قبل خواب
مانیتور موجب می شود که شما دیرتر به خواب روید. نوری که از صفحه مانیتور گوشی همراه و یا تبلت ها منتشر می گردد موجب می شود که شما دیرتر به خواب روید و موجب می شود که ذهن شما تصور کند که هنوز روز است و دیرتر ملاتونین تولید گردد.
 
 

خوردن آب
خوردن آب به شما کمک می کند که خستگی ذهنی خود را از دست دهید. خوردن اب به شما کمک می کند که از نظر ذهنی دقیق تر گردید.
 
 

تمرینات بدنی
تمرینات بدنی ، ورزش کردن موجب می گردد که شما انرژی خوبی بدست آورید و این انرژی می تواند به شما کمک نماید که پر انرژی تر باشید و روز خود را با خوبی آغاز نمایید.
 
 
 

نظری بروی این خبر وجود ندارد.لطفا فیلد های مورد نظر را پر کنیدttjam  |  طراح و اجرا ttjam.ir

کلیه حقوق این سایت برای گروه فرهنگی بیت المجتبی(ع)محفوظ بوده و استفاده و نقل آن با ذکر صلوات مجاز می باشد تماس با مدیریت سایت 09366468628 بیت المجتبی