بیت المجتبی
نیت می کنم تعداد

صلوات به نیتتعداد کل صلوات های نذر شده: 56165 عدد می باشد
بیت المجتبی

شما در صفحه خبر ماجرای خواندنی تاثیر نماز بر امام(ره) در لحظۀ رحلت هستیدماجرای خواندنی تاثیر نماز بر امام(ره) در لحظۀ رحلت

بیت المجتبی


 ماجرایخواندنی تاثیر نماز بر امام(ره) در لحظۀ رحلت

 

در اینباره حجه الاسلام سید حسن خمینی می گویند: یک خاطره تلخی برای من هست، برای دوستانهم تلخ است، اما بگذاریم به حساب مصیبت جده سادات (س) روزهای آخر حیات امام بود،من بالای سر اما بودم و امام از صبح حالشان بد شده بود، در روز 13 خرداد من بیرونو مدرسه بودم، آمدم و وارد بیمارستان شدم، دیدم ایشان دارند مساله شرعی را یا میپرسند یا می گویند. این نکته ارتباطش با نماز این جاست که ایشان وقتی مساله را گفتهمه را از اتاق بیرون کردند، دکترها ماندند. من هم کنار  تخت ایشان روی زمین نشستم. امام شروع کردند به نمازخواندن و نماز می خواندند. پیدا بود همان طور که روی تخت خوابیده بودند سوره و حمدمی خواندند و سبحان الله را به لسان می گفتند و رکوع و سجود را با دست انجام میدهند.

به حدیرسید که زبانشان در دهانشان نمی چرخید و حالشان بدتر شد. من نگاه می کردم که ایشانچه کار می کنند. دیدم همان موقع با دست تکبیر نماز می گفتند. هر چندگاه دست خود راتکان می دادند، معلوم بود که تکبیر می گفتند و زبانشان نمی چرخید تا این که ساعتیک و پانزده دقیقه بود که سکته اصلی را کردند که از همان 5 دقیقه غیر از یکی لحظهدیگر به هوش نیامدند. تا ساعت حدود 10 شب که به رحمت ایزدی رفتند.

حجهالاسلام سید حسن خمینی می گوید: حوالی ساعت چهار امام را به اتاق عمل بردند که یکباطری که لازم است در قلب امام بگذارند، از اتاق که امام را بیرون آوردند دکتری کهآن جا بود، دکتر بی هوشی سعی می کرد امام را به هوش بیاورد. امام اصلا چشم تکاننمی دادند، یک لحظه گفتیم آقا وقت نماز است، امام یک لحظه پلک زدند و دیگر هیچحرکتی در صورت ایشان نبود، به جز آن یک لحظه.

 

پی نوشتها:

1-عباسعزیزی، 420 داستان از نماز و عبادت حضرت امام خمینی (ره)، قم: سلسله، 1379.

2-سخنرانی حجه الاسلام سید حسن خمینی در نهمین اجلاس سراسری نماز.

منبع:قدس 

 


نظری بروی این خبر وجود ندارد.لطفا فیلد های مورد نظر را پر کنیدttjam  |  طراح و اجرا ttjam.ir

کلیه حقوق این سایت برای گروه فرهنگی بیت المجتبی(ع)محفوظ بوده و استفاده و نقل آن با ذکر صلوات مجاز می باشد تماس با مدیریت سایت 09366468628 بیت المجتبی